Štědrý den a šmitec…?

Zamýšleli jste se někdy nad tím, o čem vlastně ty Vánoce jsou? Vnímáte tam něco „víc“?

Vánoce kolem sebe nesou mnoho zabudovaných názorů, pohledů a přesvědčení a emocí kolem celé doby hlavně před. Obchody na nás valí světýlka, dárky, dětem září očička z těšení se a radosti z dárků. Tak jak, jim to tvoříme po desetiletí nebo možná staletí…

Někdo je spokojený, že si odpočine, zastaví se, pojí cukroví a navštíví svou rodinu.

Někdo si možná vzpomene na dětství, kdy měl pocit, že tam ještě NĚCO dalšího je. Že to nekončí Štědrým dnem, jakýsi matný pocit prázdnoty , která přišla po tom velikánském těšení se a radosti. Když o tom nikdo nemluvil…jakoby to nebylo.

Znáte to? Já rozhodně ANO!

Může to být tak i u vás…

Když o této výjimečné době, která má svůj odraz ve Vesmíru a v těch nejzákladnějších energiích přírody, nikdo nemluvil, nikdo s námi nic nesdílel, nikdo to nežil, udělali jsme závěr, že Vánoce jsou jen to,co vidíme na povrchu kolem sebe.

Co když ale to tak úplně nekončí dvěma oficiálními svátky?

Co když tam je Tajemství, které stojí za podstatou Vánoc?

Sama jsem si začala hledat cestu k Vánocům jinak, než nám je běžně předkládáno, až teď v dospělosti a teprve co mám děti. Konečně jsem dostala tu informaci, že to nejsou jen ty tři dny a že je tam „něco“ víc. A postupně tu cestu prošlapávám….k sobě a objevování toho, co nám ta doba může nabídnout.

Chcete se mnou objevovat tu cestu také?

Vánoce ve skutečnosti trvají 12 dní a 13 nocí.

Ještě jim předchází, nebo možná právě od něj začínají – Zimní slunovrat.

O čem je tedy to kouzlo?

Co je 13 posvátných vánočních nocí?

 Vánoce přináší proměnu z podzimní mlhavé a zahalené atmosféry do jasné, mrazivé a blištivé zimy.

Značí konec noření se do temnoty, zrození nebo nalezení nového světla. Uvnitř nás, ale i vně nás, v podobě nového slunečního cyklu. A čirou náhodou na to církev zrovna i napasovala zrození Ježíše.

V hlubinách Země se zažehává nový světelný impulz, který čeká na jeho vynesení vzhůru právě na slunovrat a Vánoce.

Ano, může to být i světlo Ježíše, jehož původní odkaz a šíření lásky nejen v jeho dobách bylo považováno za významné (pokud někoho zajímá jiný pohled, doporučuji knihu Máří Magdalena: Očekávaná). Proto vánoční svátky pokračují až do Třech Králů. Což byl den, kdy byl o mnoho let později Ježíš „pokřtěn“ energií Ducha, Krista, Vědomí…jak kdo uzná.

Zároveň i Keltové v tuto dobu, ještě před křesťanským pojetím údajně vnímali zesílené energie z vesmíru.

Ať tak nebo tak….

je to doba, která má magický nádech v níž chceme slavit, hodnotit uplynulý rok a tvořit svůj další rok.

S touto magickou energii se lze spojit , když poodstoupíme od blištivého světa, více do sebe. Můžeme ji využít ke skutečnému prožití Vánoc, spojení se se svým vlastním Vědomím, s cyklem planety, rytmem přírody, se sebou. Můžeme ji využít k ujasnění své další cesty životem a k její tvorbě.

Někdo v tu dobu věští a říká se, že hranice mezi jemnohmotným světem je tenká.

Já toto vnímám trochu jinak. Jsem přesvědčená, že život si tvoříme svými volbami (ať už vědomými nebo nevědomými a jemnohmotný nebo neviditelný svět tu je s námi stále a komunikuje s námi stále). Pro mě, tato doba naskýtá možnost jak se podívat na různá témata, spojit se vědomně se sebou a podívat se odkud tvořím svůj život, případně tyto volby změnit.

Jakou další inspiraci v této době můžeme najít?

Co je to vlastně za čas, který se nikdy jindy v celém roce se neopakuje.

Je to čas mezi časy, čas „mezi roky“.

Je to 12 dní a 13 nocí, které jsme dostali DAREM, doba 13 nocí navíc mezi slunečním a lunárním kalendářem (sluneční má 365-6 dní a lunární cca 354).

  • Je to doba mezi výdechem a opětovným nádechem planety.
  • Je to doba, kdy můžeme ledacos poupravit v našich životech s větší lehkostí.
  • Je to doba, ve které je astrologicky zhuštěný celý následující rok.
  • Je to doba, kdy příroda je u nás ve svém nejnižším bodu aktivity a připravuje se na své „znovuzrození“.
  • Slunce je nejníže na své dráze vzhledem k naší polokouli a energie těchto dní je prostě JINÁ. Magická, posvátná, blištivá….Nebesa jsou otevřená.

Co takhle si tuto dobu prožít uvnitř sebe, bez ohledu na to, jak to mají ostatní?

Zastavit se, objevit kouzlo té doby a doplnit svoje zdroje na celý rok a ještě se zbavit nějakého balastu?

Co takhle dát si dárek v podobě hlubokých PROŽITKů?

Nabízím vám průvodce na cestě poznávání a objevování toho, co tato doba nese a jak nás může inspirovat. Jak touto posvátnou dobu můžeme obdarovat sami sebe…

Připojte se do Vánočního Klubu : Putování Vánočními nocemi TADY>>>

Nebo pokud preferujete podívat se na nějaká témata osobně, ozvěte se na osobní sezení. Skrze tělo můžeme odemknout spoustu uložených věcí…Cesta vede tudy>>>

Jakým příspěvkem mohu být já pro vás?

Přeji, ať jsou vaše Vánoce prožité s hloubkou a světlem, tak nejvíc, jak si dokážete dovolit.

S láskou,

Katy

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře