Jak vypnout hlavu v životě (nejen) mámy

Je to vidět dost často…na sezeních, na seminářích i pobytech. Hlava, která jede pořád na plné obrátky a těžko se zastavuje.

Mysl háže jednu myšlenku za druhou, jedno přesvědčení, názor, závěr, soud…za druhým. Dokáže to být pěkně barvené…

Žádný prostor pro ticho, kde se může projevit naše Vědomí.

Znám to…

Život, nejen mámy, dokáže být pěkný kolotoč a houpačka v jednom. To asi známe všechny, jen o tom málokdo mluví. Do toho ženská cykličnost, dětské vzpoury, naše zarytá přesvědčení a názory o výchově, výživě, léčení, vzdělávání atd.

 

Prostě někdy pocity, že už nevíme jak dál,  tak se snažíme, hlava vám to všechno nebere. Můžeme cítit přetížení, depky, nevíru v sebe sama, srovnávat se a tíhu.

Pak nastoupí ještě sebekritika, říkáme si, že přeci si nemáte na co stěžovat, máme být vděční, protože přeci máte to a to, zdravé děti, kde bydlet…

Ale nějak radost a lehkost v tom běžném bytí kruci pořád chybí.

Celý online svět se tváří, jak je to všechno skvělý a super…

Ale možná to tak úplně není.

 Máme za sebou už všemožné duchovně a osobně rozvojové techniky, meditujeme, tančíme, cvičíme, čas pro sebe si zařídíme, teorii známe, snažíme se, ale ta praxe v každodennosti prostě pořád jde dost ztěžka. Taky už není nějak extra chuť se rýpat pořád dokola v minulosti a zase dokola odkrývat nějaké bloky.

Toužíte prostě jen tak BÝT s lehkostí.

Ale jak to zařídit?

Jak vypnout tu hlavu a celý kolotoč v ní?

Dám vám pár tipů…

 1.  Sledovat své myšlenky. My si myslíme, že vypovídají o nás a ztotožňujeme se s nimi. Co když ale většina těchto myšlenek, pocitů i emocí nám nepatří? Co kdybychom byli ochotní změnit svůj přístup a připustit tuto myšlenku?  Sledovat vše s tím to vědomím a otázkou „Komu to patří?“. Jsme si vědomi myšlenek a emocí ostatních lidí. Všechno toto stačí vracet tam, odkud to přišlo, není nutné vědět odkud. ZKUSTE TO. 
 2. Skoncovat se závěry. Jakmile se přistihnu, že už mám na něco nějaký názor, vyhodnocení nebo komentáře typu „Je to…“ , tak STOP. Nedokončím, řeknu zajímavé…. a položím otázku…, která otevře možnosti.
 3. Pokládat otázky místo závěrů. Už na fakultě naše profesorka filosofie, jedna moudrá žena paní profesorka Hogenová říkala, že nejdůležitější je pokládat ty správné otázky. Takže ne ty sebelítostivého typu jako    „Proč zrovna já…?“ ale konstruktivní. Co by tady pomohlo? Jak se to může zlepšit? Co je ještě možné? Tím dáváme prostor, aby se situace mohla proměnit. Jak? To už není na našem vymýšlení… K těm správným otázkám vám pomohou i Karty Máma a syn, info tady >>>
 4. Základem pro změnu je, opravdu se vnitřně ROZHODNOUT.  Společně s otázkami se cesta, která bude funkční právě pro vás ukáže. To, co vás přitáhne a bude pro vás lehké a pocitově vytvoří více prostoru, je to ONO. Opakem je pocit tíhy a sevření, tudy cesta nevede.

Toto jsou nástroje metody Access Consciousness, tedy přístupu k Vědomí, jehož základním kamenem jsou Access bars a pak spousty dalších jednoduchých nástrojů. Zatím pro mě nejúčinnější a nejfunkčnější modalita, co jsem vyzkoušela.

Je také skvělá a hlavně jednoduchá pro děti. Když se ji naučíte, máte doma jednoduchý a funkční nástroj pro všechny a velkého pomocníka do každodenního života.

Co je vlastně vědomí ?

Všude se mluví o vědomí. Být vědomí, vědomě se rozhodovat, vědomě konat…Všude to slovo lítá…

Kdo vlastně VÍ o čem to je v každodenním životě? Komu to opravdu jde? Dlouho jsem sama nebyla schopna definovat, co to skutečně je, žádný duchovní směr mi to neobjasnil. Až teprve relativně nedávno ke mě přišla definice, s kterou opravdu souzním.

Vědomí je schopnost bytí ve svém životě bez jakýchkoliv soudů, závěrů a posuzování. 

 Čistá hlava od celého kolotoče myšlenek, dogmat a hodnocení, který známe asi všichni dost dobře.  Prostor skrze který si mohu více uVĚDOMOVAT místa, z kterých se rozhoduji a tvořím svůj život.

Svůj život tvoříme každým rozhodnutím, které může být buďto vědomé nebo nevědomé. Když je nevědomé, často pro nás pak život nefunguje úplně lehce.

 

Jaké mohou být přínosy Access Bars

Je to cesta jako každá jiná a přínosy jsou také pokaždé velmi různé. Někomu stačí jedna terapie a celý život se mu otočí o 180 stupňů a někdo jde krůček po krůčku.

Sama za sebe, čím dál víc sama vidím a uVĚDOMuji si rozdíly ve vnímání. Vnímám to, jako funkční a jednoduchou techniku, kterou zvládne každý.

Pro dospělé 

 • jednoduchý nástroj, jak si vyčistit hlavu a zpřítomnit se. Uvolnit se od myšlenkového kolotoče a přesvědčení. Jakési přecvaknutí v hlavě. A věřte, že se žije daleko lehčeji…
 • snazší plynutí ve výchově a přenechání zodpovědnost a moci na dětech. Lehčeji je nechat ve spojení s tím, co je dobré pro ně a ne co si myslíme my.
 • čím více se Bars spouští nebo si je spouštíte sami, tím více bloků odchází a tím více si uvědomujete místa, z kterých si tvoříte svůj život. Tím to dokážete pak jednoduše změnit a nenechat se vláčet nevědomými volbami.
 • ztlumení onoho hlasu v hlavě, který pořád našeptává nějaké limitace, názory a soudy. Vypnutí onoho Kritika.
 • uvolnění se z depresí a větší spojení s tělem
 • opuštění strachu, že své děti zaneřádím svými přesvědčeními. Ne, protože Bars jim to vyčistí :-D
 • Nechat dětem jejich Vědomí  MOCi. Což je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí ve výchově, nejen kluků.
 • možnost pravidelných výměn Bars, tedy pravidelné hluboké péče o sebe sama.

Pro děti

 • nástroj, jak zahánět různé dětské démony a afekty, které jinou mentální prací se nechtějí hnout. Jednou jsem o tom psala tady >>>
 • zklidnění, snazší koncentrace, lepší výsledky ve škole
 • ustoupení agresivního chování
 • snazší tvoření svého i dětského života podle toho, co je pro nás to pravé, na místo následování různých dogmat
 • větší dětská radost, plynutí a zvládání třecích ploch – ranní odchody, plnění domácích povinností.
 • nástroj pro děti, jak pomáhat druhým a jednoduše tvořit i pro sebe hojnost

Skrze Access bars se dostanete k dalším, jednoduchým a funkčním nástrojům, které pomáhají k aktivní tvorbě svého života.

Individuální sezení pro děti i dospělé, včetně tělesných procesů, které pomáhají uvolňovat zatížení z těla najdete tady >>> 

Stejně tak se můžete přidat i na kurzy Access bars, kde se naučíte celou techniku včetně některých dalších nástrojů Access Consciousness, kterou pak ihned můžete používat, jak ve své rodině tak ve své praxi. Pro děti jsou ZDARMA.

 Info ke kurzu najdete tady >>> Nejbližší je nyní 17.7 v Praze.

S radostí i lehkostí,

Katy

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře