Loučení s rokem

Přichází konec roku a s tím hromadná přání všeho nejlepšího do toho nového. Možná je nejprve fajn se vědomě, rituálně, rozloučit se starým rokem a teprve potom se rozhodovat, jaký by měl ten nový rok být a co přesně bychom v něm rádi zažívali.

Rekapitulace

Ať už to pojmete velmi podrobně samy pro sebe na různé oblasti – zdraví, vztahy, práce, rodina, úspěchy nebo další oblasti, které vás napadnou nebo jednodušeji i pro děti, lze vytvořit malý rituál, kterým zamáváte odcházejícímu roku s vědomím toho, co se vám povedlo a co chcete nechat ve starém roce.
Je fajn zaměřit se na dílčí úspěchy, které se opravdu povedly, v daných oblastech a nebo pro děti, co si vybaví. Je fajn  děti vést k zvědomnění a uvědomění jejich minulých úspěchů.

Po pozitivní rekapitulace přichází moment, kdy se rozhodujeme, co bychom rádi nechali ve starém roce a nebrali do nového.

Vše můžeme písemně nebo výtvarně ztvárnit.
To co chceme nechat ve starém roce, odevzdáme nějakému živlu – ať už spálíme v ohni, pošleme po  vodě nebo zakopáme do země.
Abychom přeci jen přivítali nový rok s pozitivním naladěním, můžeme si představit tři pocity, které bychom chtěli v novém roce zažívat a ty si vykreslit do jantry nebo třeba zaplést do copánku, náramku či něčeho podobného.
Konkrétní budoucí cíle a vize já osobně nechávám až na leden, který považuji za jakýsi přestupní most do dalšího roku. Buďto vytvoříme s dětmi vision board a nebo někdy jednodušeji, společně vybarvíme a dokreslíme Jantru se zaměřením na to, co bychom rádi prožívali. 
Pokud se chcete zaměřit konkrétně na hojnost, Jantra Hojnosti je součástí bonusů k eBooku Putování rytmem roku od zimy do léta >>>. ;-)

Proč až v lednu?

Pokud toto posunu až na průběh ledna, netlačím tak na sebe, že to musím zvládnout všechno na konci roku, kdy jsem často dost vyčerpaná. Také lépe vnímám nové, svěží energie.
 Navíc, dle různých kalendářů, je začátek  nového cyklu rozdílný oproti našemu kalendářnímu a právě vychází na dobu v průběhu celého ledna, někdy dokonce zasahuje až do února.

Silvestrovský rituál s dětmi

Připravíme si
  • hudební nástroje dle libosti
  • svíčku, případně plovoucí svíčky
  • vonné tyčinky, kadidlo, aromalampu a pod
  • papíry a pastelky
  • Jantru, bavlnky nebo provázky na zaplétání
  • přípitek, prskavky
 • Oblasti na které se můžeme zaměřit: rodina, vztahy, láska, zdraví, práce/škola, úspěchy, pocit štěstí/spokojenosti.

Zapálíme svíčky, vonné tyčinky
Sejdeme se v kruhu, kde si každý sám za sebe napíše /nakreslí to, co se v roce uplynulém povedlo.
Na jiný papír si každý napíše co chce nechat ve starém roce.
Za jemného zvuku hudebního nástroje (u nás buben, tibetská mísa nebo zvonkohra) si vše povíme.
Dohodneme si způsob, jakým necháme staré věci odejít. Buďto spálíme hned a nebo později při procházce. Hlavně nezapomenout!
Naladíme se na nový rok, jeho energii a zvědomíme si nějaký pocit, který chceme prožívat, naše budoucí JÁ.
Ztvárníme ho v Jantře, copánku či čemkoliv, co si vymyslíte.
Zapálíme prskavky a připijeme si na nový rok a naši budoucnost
s tím, že se vše děje tak, jak má, dle toho, co nás přesahuje…
Přeji vám to správné ukončení starého a vkročení do nového…
S Láskou Káta
Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře