Podzim venku, jaro uvnitř.

Asi už jste většinou zpět doma, pěkně zaběhnutí po dovolených a prázdninách. Pěkně šupky dupky do dalšího běžného režimu. Už jste se těšili. Nebo ne?

Přichází čas, kdy je třeba  vrátit se zpět domů, i do našeho těla, vstřebat uplynulé zážitky a začít opět pečovat o naše duše i domovy. Přichází podzim a zároveň duchovní jaro.

Podzim už klepe…

Konec léta už cítíme v kostech a když se vrátím v čase zpět, připadá mi to všechno letní stále jako sen. Tak jak se stahuje energie matky Země, začíná se stahovat i naše duše, z letních cest, zpět do těla. A přichází výzvy nadcházejícího podzimu.

 

Práce, škola, školka, nechce se vám ráno vstávat a už vůbec budit děti a „vykopávat “ je do školy nebo školky. A oni nám to rozhodně neulehčí, protože jim se taky nechce.

Proč by taky měly, když přesně kopírují naše vnitřní nastavení…

A pokud je ta školka poprvé, ještě se k tomu přidají scény při předávání, pramenící jak z nastavení maminek, tak i nejistoty a strachu dětí. Podobně by se dalo psát i o škole, o práci, možná i o našem vnitřním světě…

Znáte to?

Já jo. Tu druhou variantu.

Proč to píšu?

Protože o tomhle přesně podzim je.

Vracet se do našich domovů, sebrat naši sílu a odvahu k tomu abychom vůlí překonali to, co se na nás „nabalilo“ během léta, při našem cestování. Tak, jako v našem fyzickém domově máme většinou po létě  spoustu prachu, moc neudržováno a možná i zbytečné či neuklizené věci. Tak i naše duše byla přes léto hodně „venku“ a my jsme se nechali „zaprášit“ různými nánosy.

Symbol meče

Podzim je o tom, tyto nánosy objevovat a uklízet. Potřebujeme k tomu odvahu, sílu a vůli, symbolizovanou mečem. Proto meč patří k jednomu ze symbolů  září.

Téma září se i s dětmi může nést v duchu rytířů a jejich překonávání sama sebe a svého strachu.

Většinou se setkávat sami se sebou moc nechceme…je nám to nepříjemné, bolí to, protože nevíme, co objevíme. A pokaždé je to něco jiného.

Každopádně, vždy je v téhle době NĚCO, co se nás snaží omámit a odvést od běžného a radostného života.

Podzimní rovnodennost je branou do této doby temna. Zároveň  je naším osobním duchovním jarem.

 

Vstupujeme jak do fyzické temnoty, kdy značně ubývá světla, i přesto, že příroda teprve začíná hrát barvami. Díky tomu se noříme i k naším stínům. Můžeme tuto podzimní dobu využít k setkání se se svou vlastní temnotou a pročistit ji.

Není lepší doby v roce, doby kdy nejsme zahlceni smyslovými požitky,  pokud ustojíme tlak obchodníků, že už v říjnu nutně musíme nakoupit vánoční ozdoby. Je to někdy sakra těžké, ale za pokus to stojí. Pomoci nám může pochopení celého rytmu roku.

Bude se nám lépe nebo možná lehčeji, dýchat…zrovna tak, jako doma po generálním úklidu, kdy se odvážíme vyházet nepotřebné věci. Tato doba je k tomu taky velmi vhodná. Pak i pořádek, se bude udržovat lépe.

Na duševní úklid universální návod neexistuje, cestičky si musí prošlápnout každý sám, protože každému vyhovuje něco jiného.

Možná vás napadá…

K čemu je dobré tohle vědět?

Nebo argument, že jsme prostě v létě zlenivěli , nebyly povinnosti a tak, teď se nám nechce. To je přeci NORMÁlní.

Ale co je vlastně normální? Je normální smířit se s tím, že cítím na podzim smutek, deprese? Je v pořádku, jen přežívat, a čekat na vytoužené jaro?

Já si toto všechno prožila a vím, že poznání toho, jak naše pocity mohou souviset s koloběhem roku, mi spoustu věcí objasnilo. Pochopila jsem proč se cítím tak, jak se cítím a že je to v pořádku.  Stejně jako nálada ženy měnící se během jejího měsíčního cyklu.

Někdy stačí jen určité věci pojmenovat a pochopit proč se dějí. Tohle málo, může přinést obrovskou změnu.

Nebudeme na sebe pak vytvářet tlak, který je všude kolem nás –  být pořád a stále happy, usměvaví a trpěliví – na děti, manžela, venku, v práci. To NENÍ normální, jen se o tom moc nemluví.

Už ale víme, že to nejsme my, ale nějaké další síly, které nás chtějí ovládnout a odvést od radosti.

Můžeme si DOVOLit  být tak, jak se cítíme. Ne se kvůli tomu šikanovat.

Potom teprve budeme mít dostatek energie na to,  začít vyhazovat nepotřebné „myšlenkové “ věci, udržet pod kontrolu všechny své temné draky a podívat se na motivace našeho každodenního konání.

Taky si nejspíš dovolíme během podzimu ODPOČINOUT a načerpat síly, což se v naší výkonné společnosti zrovna nenosí.

Další září, už na to budeme více připraveni, budeme vědět co se děje, takže budeme o krok dále. O krok dále na cestě podzimní přírodou, ale i tolik potřebným, duchovním jarem.

Protože s podzimem venku, začíná jaro uvnitř nás.

Jak to máte s podzimem vy? Stresuje vás?

Aby to bylo méně stresové, může vám pomoci pochopení  celého rytmu roku, stahujte zde >>> a nebo konkrétně i naše Putování od léta do Vánoc >>> 

Najdete tam spoustu tipů, jak tento čas využít pro sebe i vaše děti.

Pohodový podzimní úklid venku i uvnitř.

Káťa

 

 

 

 

 

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře