Porod jako zrcadlo života

Jak žijeme, tak rodíme…

Jak se rodíme, tak žijeme…

Doba na jaře, kolem narozenin dětí je vždy dobou, kdy se vracím do doby porodů. Je to i můj den a oslava mé cesty světem ženy. Někdo to někdy nazval jako POROZENINY a mě se to líbí…

Téma porodů mi bylo vždy blízké a stále vnímám, jak důležité je vědomí, osvěta a spojení se se sebou a miminkem. Poslední porod považuji za momentální vrchol své cesty ženstvím , ke kterému vedla celkem dlouhá cesta vnitřní transformace. Byl to zásadní přechodový rituál v mém životě, ke kterému se často vracím.

Způsoby porodů se odráží i v povahách všech třech synů. Často nad tím až žasneme, když si to uvědomíme. Jeden si jede stále ve svém tempu a vyžaduje to mít dost po svém. Další jde do věcí po hlavě, beze strachu a naplno.

Další…? Je hodně citlivý a nese všechnu tíhu světa, zkrátka jako převažující melancholik. Nechci  dávat nálepky a ráda bych zachovala soukromí mých synů, takže to nebudu víc rozebírat, každopádně to vše do sebe zapadá…

Jak přišli na svět naši tři princové?

Říká se, že první porod je náročný, druhý uzdravující a třetí si miminko vybírá, podle toho, co maminka potřebuje za lekci.

Do každého porodu se promítl způsob, jakým jsem žila a samozřejmě, jedinečný koktejl ingrediencí (lekcí, předchozích zkušeností, povahových rysů, apod.), který si každý ze synů přichází, v tomto životě, vypít.

11.5.2016 (44)

1.těhotenství a porod

Strach

To bylo asi nejvýstižnější slovo celého období. Strach provázel celé mé těhotenství (díky předchozí zkušenosti se zamlklým těhotenstvím). Ač jsem byla, řekla bych, velmi dobře informovaná rodička a měla naplánovaný romantický, přirozený porod při svíčkách, jen se soukromou PA v porodnici, realita a síla celého procesu mě doslova paralyzovala a doběhl mě i můj strach.

Přesně jak jsem žila, tak jsem i rodila.

Nebyla jsem schopna vůbec přijmout bolest, natož s ní mentálně pracovat. Po dvou probdělých proposlíčkovaných nocích a 12 hodinách paralyzujících kontrakcí bez valného efektu, jsem si vyškemrala dobrovolně epidurál a z přirozeného porodu se stal medicínsky kontrolovaný.  I přesto, se však zbytek porodu obešel bez dalších zásahů během 2.doby porodní, díky práci naší předem domluvené PA.

Synek si vybral pro svou lekci vše „dokonale“, takže bonding vlastně neproběhl, neboť „zrovna“ měla službu pediatra vyhlášená na odnášení miminek. Dala nám ho na kyslík a ani já nebo muž jsme neměli sílu, ale hlavně nutnou sebejistotu, k odporu.

2.těhotenství a porod

Plynutí a příprava.

Druhé těhotenství bylo již a díky péči o prvorozeného synka, značně klidné a plynoucí. Toužila jsem porodit lépe, tak jsem se i připravovala jinak, než jen načítáním teoretických informací o přirozeném porodu.

Různé terapie  jako meditace, kinezka, lymbický otisk, EFT, kontroly u PA, vizualizace a práce s bolestí

Po proposlíčkovaném dni se synek narodil do 6 hodin od pravidelných kontrakcí. Koketovala jsem s tím, že zůstanu doma, nicméně jsem ještě stále nebyla v sobě schopna přijmout plnou zodpovědnost za celý proces a předat důvěru miminku.

Synchronicita nám byla nakloněna tak, že i přes cestu s PA do porodnice, protivnou primářku u přijmu a nutný monitor,  porod proběhl nakonec naprosto přirozeně, bez jakýchkoliv zásahů a se 100% bondingem a odnesenou placentou. Službu měla kamarádka naši PA, která sama rodila své děti doma. Ta, to uzavřela takto: „Byla jste první porod, do kterého mi primářka nesáhla.“

Z této zkušenosti jsem si odnesla, že klidně a nerušeně porodit, je možné i v porodnici. Důležitou roli,  hraje naše vnitřní nastavení včetně přijetí a dovolení i této variantě, se v pořádku uskutečnit.

Toto, své nevědomé nastavení, vysíláme do světa a tím si přitahujeme onu zkušenost. Pokud nemáme přijatou možnost porodnice, jsme vůči ní v odporu, pak mohou přijít další extrémní situace, které nás přivedou a „přinutí“ k tomu, abychom ji přijaly jako plnohodnotnou variantu v této naší realitě. Například po klidném porodu doma nutná hospitalizace z důvodu jiných, které třeba s porodem přímo nesouvisí.

S odstupem…

Dnes, s odstupem 14 let, vidím své porody také z jiné roviny a vnímám, kde bych dnes pracovala ještě i jinak.

Díky Access technikám teď vnímám, že je možné lehce a jednoduše ovlivnit další, hluboké roviny, které porod ovlivňují. Například strach, který omezuje naši tvorbu a naše možnosti, je v dnešní době více než aktuální. Jde ale velmi jednoduše a účinně vyčistit tak, aby nás už neměl ve svých spárech.

Zároveň, vnímavé bytosti, vnímáme emoce, pocity a myšlenky druhých a s oblibou se s nimi ztotožňujeme. Pokud o tom nic nevíme, myslíme si, že to vše je naše, jednáme z této pozice a významně omezujeme to, čeho jsme skutečně schopné.

Access Bars, Facelift , Symfonie Možností a další tělesné procesy, které opečovávají tělo odbourávají omezující přesvědčení, emoce a myšlenky jak z mysli, tak i těla jsou dnes už mou každodenní realitou, včetně mých dětí.

U těhotné pak přispívají k hladkému porodu a zotavení, čerstvé maminky jsou více v pohodě jak psychicky, tak i fyzicky a tím pádem i miminka.

Už nemusíme být pod vlivem způsobu zrození, můžeme se uvolnit z našich reakcí na tyto podstatné události života. 

Více se o tomto všem můžete dozvědět zde >>> nebo přímo naučit na kurzu…>>>

To, jak by, po takové přípravě porod asi dopadl, se v tomto životě už nedozvím, ale vy se můžete dozvědět, jak dopadl náš třetí porod, který proběhl doma.

Bylo to totiž úplně jinak než jsem čekala… !

Byl to pro mě významný přechodový rituál v mém životě, jehož změny se dále promítly významně do mého života. Občas si holt musíme hrábnout na dno svých sil.

Zároveň tento porod byl zasvěcení do světa kluků. To také není vždy procházka růžovým sadem a proto se také narodila další fyzická miminka.

Věřím, že díky lehkosti a radosti kterou si dovolíme především pro sebe, ovlivňujeme jak porody, tak i následně všechno ostatní.

Porodem to totiž nekončí, ale právě začíná.

Děkuji, že vám mohu být příspěvkem.

S radostí,

Kat.

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře