Jak si s dětmi užít tradice a slavnosti bez stresu

Putování rytmem roku od léta do Vánoc

Už vás nebaví věčný STRES, když se řeknou SVÁTKY?

 • Rádi byste, aby děti vnímaly svátky jinak než jen SVÁTKY = DÁRKY?
 • Toužíte více se propojit s dětmi a předávat jim něco smysluplného?
 • Tápete, jak uchopit některé tradiční svátky tak, aby je děti opravdu prožily, i bez konzumního tlaku? (např.Dožínky, Sv.Václav, Haloween nebo Mikuláš)
 • Máte plné zuby nákupní a uklízecí horečky před "povinnými" svátky, ale nevíte jak z toho ven?
 • Máte pocit, že svátky musíte jen přežít?

Pak jste na správném místě!

Dlouho jsem to vnímala úplně stejně. Díky poznání a pochopení celého rytmu roku, cyklů v přírodě jsem ale objevila nový rozměr prožívání všech ročních období. Tím jsem se stresu zbavila.

Navíc jsem objevila způsob, jak spoluprožívat s mými třemi syny něco krásného a zároveň velmi hlubokého během tradičních svátků. Způsob, jak svým dětem předat poznání, o které se budou moci vždy opřít.

Toto poznání vychází z různých pohledů na tradiční svátky a je oživené o ty méně tradiční.

Nabízím toto moje poznání a zkušenosti nyní i vám.

Proč já?

 

Jsem objevitelka světa kluků a rytmu přírody. Inspiruji ženy, jak díky rytmům přírody nalézat svou vnitřní rovnováhu a jak toto předávat svým dětem.

 

Jsem učitelka, trenérka a maminka tří kluků. Díky praktické zkušenosti z klasického školství, kdy mi učarovaly další směry pedagogiky, jsem objevila nový rozměr tradic a celého rytmu přírody. Začala jsem ho více zkoumat a zařazovat do běžného života. 

Jako máma tří úžasných kluků  získala jsem skvělý způsob, jak se svými dětmi prožívat smysluplně celý rok, bez tlaku konzumu a výkonu.  Způsob, jak s mými kluky, jejich střílečkami, bitkami a fotbalem, žensky prožívatukazovat jim cykličnost přírody i celého života.

Způsob, jak duchovní přesah celého našeho života na Zemi předávat dětem.

VYDEJTE SE tedy se mnou na Putování rytmem roku

díky elektronické knize, kterou jsem vytvořila.

Putování rytmem roku od léta do Vánoc

Jak si s dětmi užít tradice a slavnosti bez stresu

Co vám eBook přinese?

 • Odstranění konzumních oslav
  Umožníte dětem, a nejen jim, poznat další rozměr slavení všech svátků během roku. Tím odstraníte konzumní a materiální tlak na oslavy. Budete schopni ustát menší množství dárků, ušetříte tak peníze i své nervy.
 • Nezapomenutelné zážitky pro vás, i vaše děti
  Prožijete zážitky, které se vám i vašim dětem zapíší velmi hluboko. Nikde je nekoupíte a nikdo vám je nevezme.
 • Pohodu a radost při přípravách na svátky
  Pochopíte opravdový význam všech svátků a rozměr toho, co se právě děje v přírodě v každém ročním období. Naladíte se tak na tyto děje. Tímto vědomím snížíte svůj stres ze všech příprav na jakékoliv svátky a užijete si je v radosti.
 • Úsporu času pro děti
  Obdržíte konkrétní tipy, návody a způsoby, jak prožívat jednotlivá období v roce (Dožínky, sv.Michael, Halloween, Mikuláš a pod.). To vám ušetří čas z hledání co a jak dělat s dětmi. Budete mít dostatek času na přípravy v předstihu a více času pro své děti.
 • Využijete rytmus roku ve svůj prospěch
  Tím, že pochopíte pravidelné cykly a rytmy v přírodě, můžete je využít ve svůj prospěch a osobní růst, každý rok znovu a znovu. Ušetříte tak za semináře osobního rozvoje nebo psychoterapeuty.
 • Netradiční inspirace do rodiny i školky na jednom místě
  Získáte pohromadě mnoho konkrétní tipů, jak se s dětmi naladit na více i méně známé tradice. Vhodné jak pro individuální naladění, tak i pro skupinové slavnosti s přáteli nebo ve školce či škole.

PŘEDSTAVTE SI...

 

 • ŽE víte, jak dětem ukázat PROŽITKY skrze více i méně známé tradice
 • Že jste v klidu při přípravě na oslavy.
 • Že znáte svátky i z JINÝCH úhlů pohledů.
 • Že jste naladěny na přírodu a život. TO předáváte svým dětem.
 • Že si užíváte VŠECHNA roční období.
Hrajeme hru, jejíž scénář jsme zapomněli a improvizujeme podle několika zbylých záchytných bodů. S vírou, že ctíme tradice, zamotáváme sebe i dětičky do vyčerpávající honby za pozlátky, kterými nahrazujeme skutečné poznání, úctu a naplnění, které by měly svátky přinášet…
Kateřina Polčanováilustrátorka eBooku www.katerinapolcanova.cz

Prošla jsem kus cesty...,

jak sama v sobě a mém vnímání měnících se rytmů v roce, tak i s mými dětmi a praktickém žití v rytmu přírody a celého roku.

Studovala jsem, jezdila na semináře, vedla slavnosti v lesní školce a zkoušela co nám samotným doma funguje a vyhovuje. 

Nasbírala jsem spoustu zkušeností jak na seminářích, tak i v praktickém životě doma a v lesní školce při zajišťování a organizaci slavností a programu. Nakombinovala jsem různé směry (keltský, přírodní cyklus, antroposofii) které s námi souzní a umožní dětem různé úhly pohledů. Nemám totiž ráda žádné dogmatismy. Díky tomu, jsem vytvořila tento eBook, kde vám nabízím své zkušenosti.

 • Přeji si, aby rytmus roku a pravidelné cykly v přírodě byly součástí našich životů, tak jako náš běžný nádech a výdech.
 • Přeji si, abychom se radovali s našimi dětmi, v každém ročním období a věděli, jak na to.
 • Přeji si, abychom dětem předávaly hodnoty, které stojí na pozadí všech svátků.
 • Přeji si, aby naše děti a nejen ony, věděly kam se obrátit, když je nám mizerně. Ke své vnitřní kotvě.
 • Díky tomu budeme schopni ustát tlak konzumního svět a ukážeme tak dětem jiný rozměr života, než jen  SVÁTKY  = DÁRKY nebo NÁKUPY.    

Dělím se o naše praktické a pravidelně žité zkušenosti s různými tradicemi, zvyky, které nám dávají smysl a hloubku prožívání, oproštěnou od konzumního tlaku

Dodávají ROZMĚR, který můžeme dát my, našim dětem.

Cena tohoto eBooku

je 385 Kč.

Za tu cenu můžete

jít na večeři,  s partnerem do kina nebo si zalyžovat pár hodin u nás na horách

a nebo získat

více jak 70 stran materiálu ve formátu pdf  s originálními ilustracemi a inspirace k doživotní změně vnímání roku. 

Chcete celý rok najednou?

Set Putování celým rokem za cenu 560 Kč.

Chtěli byste oba díly eBooku ve formátu pdf Putování najednou a mít tak celý rok pohromadě?

ZVÝHODNĚNOU CENU  za celý set zaplatíte 560 Kč . Ušetříte tak 210 Kč!

Kupte nyní i Putování rytmem roku od zimy do léta a máte celý rok komplet v kapse a ještě ušetříte!


Průvodce Putování rytmem roku je skvělou inspirací pro všechny, kteří chtějí prožívat podobné drobné radosti PO CELÝ ROK, tedy nejenom v létě nebo o vánocích. Život je krásný v každém okamžiku, když se naladíme tím správným způsobem. A v tom Vám může tento průvodce pomoci.

Je plný zajímavých námětů, tipů na tvoření a možné slavnosti. Je uspořádaný velmi systematicky a přehledně. Líbí se mi, že zde Kateřina propojuje keltské a křesťanské tradice. Nesvazuje Vás dogmaty, a tak můžete brát její tipy jen jako bohatou inspiraci pro hledání svého VLASTNÍHO způsobu, jak rytmus roku žít.
Lucie Pavlíkovámaminka 4 dětí, Centrum šestý smysl

Možná vás napadají otázky...

Nejsem věřící, nechci nic náboženského, ani pro děti.

Je eBook i pro mě?

Ano je.

 • eBook není založený na konkrétním náboženství, ani žádné nepropaguje. Je pro mě důležité nabídnout různé úhly pohledu na stejné svátky, než obecně známe bez dalších souvislostí.
 • Také chci nabídnout povědomí o svátcích méně známých, které ale mají velký význam pro náš osobní běžný život.
 • Vycházím z cyklů přírody, z původních keltských a pohanských tradic, tradic našich předků a inspiruji se také v antroposofii, která mi mnohé otázky osvětlila. Všechny tyto směry kombinuji dle své intuice. Vy udělejte totéž.

 

Mám strach, že si nebudu vědět rady. Jsem na to sama

 • Mám pro vás, jako jeden z Bonusů zdarma, členství v uzavřené Facebookové skupině, kde můžete sdílet své radosti i strasti, hledat podporu a rady. Síla stejně naladěné skupiny vás vždy podrží!

 

 Pro jak staré děti je eBook vhodný?

 • eBook Putování je pro děti všech věkových skupin - předškolkových, školkových i školních. Ty nejmladší, ač se to nezdá a aktivně se zatím nezapojují, tak vše také velmi bedlivě vnímají. Starší školní děti se mohou zapojit s organizační částí oslav.
 • Primárně je to o nás dospělých, protože jak tyto tradice a slavnosti vnímáme a žijeme my a tyto podněty dětem poskytujeme, tak je přebírají i naše děti. 

A co když se mi eBook nebude líbit?

 • Samozřejmě máte od mě 14 denní GARANCI VRÁCENÍ PENĚZ v případě, že zjistíte, že eBook není váš šálek kávy. Když mi napíšete do 14 dnů od koupi eBooku, bez dotazů vám pošlu peníze zpět.

Co dalšího získáte v ceně eBooku ?

Bonusy v celkové hodnotě 295 Kč.

 • Seznam slavností a příprav I.
  Díky datumovému seznamu slavností i příprav, vám už žádná slavnost neuteče a budete na ni připraveni. .
 • Příběhy a tipy
  Tipy na recepty, některé příběhy pro děti, dopis pro Mikuláše.
 • Inspirativní omalovánky
  Obrázky k vybarvení k jednotlivým obdobím ilustrované Katkou Polčanovou. Obdržíte po 14 dnech od koupě eBooku.
 • Aktualizce
  Kdykoliv aktualizuji eBook o nové zkušenosti, budete ho mít.

Co o eBooku řekli ostatní?


Se svými třemi dětmi se snažím dodržovat jakýs takýs řád a zprostředkovávat jim některé tradice, ale jsem založením spíše chaotik a tak se mi rozhodně nedaří tak, jak bych si představovala. E-book Putování rytmem roku mě proto hned zaujal, ačkoli jsem měla pochybnosti, zda bude opravdu tak prakticky využitelný, jak bych potřebovala...

Moje pochybnosti se brzy po prolistování rozplynuly. E-book je totiž opravdu skvělým průvodcem se spoustou konkrétních námětů na tvoření, inspirativních tipů jak s dětmi nebo i ve větších skupinách pojmout "oslavy" svátků a tradic a v neposlední řadě je také příjemně čtivý.

Už jsem si ho i vytiskla :-) a kromě využití domácího najde jistě uplatnění i u nás ve škole. Mám za to, že vedle využívání rodiči, může být právě pro učitele mateřských i základních škol skvělým pomocníkem při plánování "svátečních" aktivit a kromě toho i poodhalování jejich duchovního pozadí.
Takže za sebe mohu jen doporučit!
Barbora Bečvářováblogerka a spisovatelka www.barborabecvarova.cz

Byla jsem zvědavá jakou formou bude napsaný a co se dozvím nového. Mám ráda tradice, a i když je moc nedodržujeme (díky mojí lenosti), tak si o nich ráda čtu a dozvídám se, jak věci dříve dělávali.

Přiznám se, že jsem čekala zcela jinou formu, ale způsob, jakým je e-book napsaný se mi zamlouvá a dozvěděla jsem se mnoho nového. Nejsem přírodní člověk, mám ráda materiální statky. Taky ale miluju poznávat staré tradice a v tomto smyslu mě Tvůj e-book opravdu naplnil.

Nejsem rodič, který by dokázal ignorovat zajetý způsob vánoc a Silvestra, ale na druhou stranu nesnáším oslavy dovezené ze světa. Do teď jsem tvrdě odmítala slavit například Haloween, ale Tvoje vysvětlení mě nadchlo a tak nebudu děti připravovat o dýni.

Má očekávání e-book tedy splnil, rozhodně jsem si rozšířila znalosti a čtení jsem si užila.
E-book bych doporučila všem, kteří se chtějí vrátit zpět do minulosti a prožít tradiční svátky a radosti v průběhu roku. Je to určitě zajímavé čtení pro ty, kdo rádi přemýšlí o hlubším smyslu věcí a dějů kolem nás.

Krásné na e-booku je, že do celého putování rytmem roku jsou zapojeny také děti, které tak podvědomě naučí vnímat i jiné podněty, než jen ty materiální.
Tereza Pyrchalovákonzultantka a poradkyně FengShui, www.terezapyrchalova.cz

Čtení „Putování rytmem roku… „pro mě bylo velmi zajímavé a poutavé, plné krásných i nových informací o souladu přírody, vesmíru a člověka, o moudrosti tradic našich předků sahajících do doby Keltů. Vysvětlení toho, co a jak se děje v přírodě a jak to působí na nás a jakým způsobem tu moudrost předat našim dětem. Připomenutí toho, jaký hluboký význam mají věci, které v jednotlivých obdobích pravidelně děláme.

Nejen děti potřebují pravidelný, každoročně se opakující rytmus. I my dospělí potřebujeme sladit krok s proudem života. Často jdeme proti s domněním, že tak je to správně.

Pokud neposloucháme rytmy a cykly života a pokud si ten přirozeně nastavený rytmus rozladíme, pak se necítíme dobře, navštěvujeme lékaře, psychology… I naši předci žili v souladu s přírodou, uměli vnímat a naslouchat. Je škoda, že my jsme se odpoutali od tradic a tím od přirozené moudrosti.

E-book „Putování rytmem roku…“ je krásnou připomínkou a stojí za přečtení. Určitě se k němu budu vracet v jednotlivých obdobích a připomínat si to, co jsme dávno zapomněli a ztratili v čase.
Viktoria Demartini, Dětství-krajina mého srdce, o nás a dětechwww.viktoria-demartini.cz

Slova tohoto eBooku by měla být mantrou nám všem, protože stejně jako každý byl jednou dítětem, stane se každý jednou rodičem. Je tím nejdojemnějším odhalením, jak málo víme o těch nejpřirozenějších cyklech, uvnitř kterých žijeme – a zároveň hned předkládá návod, jak lze uvedené informace prakticky aplikovat ve svém životě.

Děti milují všechny svátky a oslavy, ale pro rodiče už takové akce bývají rutinní povinností a celé slavení se většinou mění v bezduché představení pro nejmenší. Hrajeme hru, jejíž scénář jsme zapomněli a improvizujeme podle několika zbylých záchytných bodů. S vírou, že ctíme tradice, zamotáváme sebe i dětičky do vyčerpávající honby za pozlátky, kterými nahrazujeme skutečné poznání, úctu a naplnění, které by měly tyto dny přinášet…

Já osobně na e-book nedám dopustit a již zabírá čestné místo v mé knihovně. Už se těším, jak s ním budu prožívat každý měsíc v roce a daruji svým dětem to nejkouzelnější čarodětství ! :)
Moc a moc jej doporučuju celým svým srdcem.
Kateřina PolčanováIlustrátorka, malířka a autorka www.katerinapolcanova.cz

Rytmus roku je něco, co naši rodinu už nějaký ten pátek velmi baví. Spojuje nás to s přírodou, dodává sílu, potřebný klid a také radost, protože je stále na co se těšit :-) A to nás léčí. Zažíváme radost v každém okamžiku...

Dokonce i naše pubertální dcera se vždy těší, až nastane podzim a v našem domě se rozhoří světla svíček. Nastane mystická doba plná pečených jablek, povidel, kouzelných procházek, po kterých se tak blaze SPOČÍVÁ u kamen, tvoří a vaří...

Průvodce Putování rytmem roku je skvělou inspirací pro všechny, kteří chtějí prožívat podobné drobné radosti PO CELÝ ROK, tedy nejenom v létě nebo o vánocích. Život je krásný v každém okamžiku, když se naladíme tím správným způsobem. A v tom Vám může tento průvodce pomoci.

Je plný zajímavých námětů, tipů na tvoření a možné slavnosti. Je uspořádaný velmi systematicky a přehledně. Líbí se mi, že zde Kateřina propojuje keltské a křesťanské tradice. Nesvazuje Vás dogmaty, a tak můžete brát její tipy jen jako bohatou inspiraci pro hledání svého VLASTNÍHO způsobu, jak rytmus roku žít.

Průvodce velmi doporučuji. Dáte vale podzimním depresím a podzim si zamilujete tak, jako moje dcera.:-)
Lucie Pavlíkovámaminka 4 dětí, Centrum šestý smysl