Rituál nejen k úplňku

Úplněk a zatmění MĚSÍCE

Je mnoho informací, které přichází v souvislosti s dnešním úkazem na naší obloze, který má být v celém našem století nejdelším. Údajně  je to doba velkých změn, vztahových čistek, zateměný měsíc nás vede do našich stinných hlubin, abychom se na ně mohli podívat a vynést je na světlo a propustit.
Je otázkou, kdo jak to celé vnímá, jaké přisuzujeme energie a významy k této události a propojujeme ji s naším vlastním životem. Mě osobně se toto děje tak nějak průběžně…

Cyklus měsíce

Každopádně, cyklus měsíce může být obecně pěknou příležitostí vnořit se do světa rituálů, ať už hromadných nebo soukromých. Jednoznačný jasný záměr a s ním spojený rituál, může mít v našich životech velký význam.
 
Ukazujeme to tím i našim dětem a vlastně v sobě cvičíme určitou schopnost odevzdání se, nechat věci plynout a nemít je tak moc pod kontrolou.
 
Sdílím s vámi tedy jeden rituál, který ale lze použít jako ochranu a prosbu a směrování svého života i jindy, než zrovna dnes. Vlastně, kdykoliv cítíte potřebu…
Berte to jako inspiraci, můžete si vše přizpůsobit dle svého. :-)
 

Rituál

 1) Připravte si svíčku, vykuřovadlo (např. bílá šalvěj nebo PaloSanto), oblíbený esenciální olejíček, lžíci nosného oleje pro éterický olej (např. mandlový, slunečnicový apod.) v mističce, amulet, který vám bude připomínat váš záměr.

2) Očistěte se vykuřovadlem s prosbou o očištění od minulosti a starých zranění, o ochranu a přání aby světlo mohlo opět zářit.
 3) Zapalte si svíčku , kápněte si olejíček do misky, přivoňte si a chvíli (20-30 nádechů a výdechů) se dívejte do svíčky. Zavřete si oči a představte si, že světlo, plamen který vám hoří ve středu hrudi se rozšiřuje celým vaším tělem, až tvoří kolem vás světelnou bublinu, která září dál a dál, až zaplňuje celou místnost. Toto světlo je vaše, je to vaše ochrana, mír a klid.
4) Poté si namočte prsty v oleji a potřete si své třetí oko.
5) Požádejte Stvořitele, Universum, Boha (jak je komu libo ;-)) o provedení svou situací, kterou zrovna řešíte, s lehkostí. Požádejte ho, aby pomohl odstranit všechno, co není vaše, o rozeznání toho, co je a co není vaše. 
O sílu čelit a projít situacemi, které nejsou příjemné, o odstranění všech emocí, které brání přijetí situace. Požádejte ho o mír a bezpodmínečnou lásku, odpuštění i soucit se sebou, s ostatními i vším co je spojené s celou situací.
6) Sfoukněte svíčkupředstavte si, jak vaše modlitba, přání stoupá vzhůru, do Vesmíru a dál…
7) Zbylý olejíček můžete nechat nabít na měsíčním světle a nebo si ho vetřít do těla. Váš amulet můžete také nechat na měsíčním světle a bude vám svou energií připomínat tento rituál.
Putovat celým rokem tradic a rituálů, i s dětmi můžete zde >>>
Ať je vám každý rituál přínosem tím nejlepším a nejvyšším možným způsobem.
S láskou,
Kat.
Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře