Jak hledat klid, když svět šílí…

Panika, strach, paranoa a nebo minimálně nepříznivé výhledy do budoucnosti…

Všichni se srovnáváme s nastalou situací, zajišťujeme roušky, přizpůsobujeme se karanténám, dětem doma, řešíme finance a podobně.

Co dalšího můžeme dělat? Kromě toho, že jsem s vámi chtěla sdílet praktické tipy z aromaterapie, jak zvýšit imunitu, které olejíčky jsou vhodné jako antivirotika (samozřejmě ne proti boji s Koronavirem , ale obecně na všechny viry ;-)) , chtěla jsem sdílet i další tipy, které mi pomáhají dostávat se do prostoru sebe a zároveň vědět, že JÁ jsem ta, která ovlivňuje svou realitu a tedy i budoucnost.

Co když TEĎ více než JINDY, je TEN čas, skutečně začít prakticky využívat vše, co jsme doposud studovali a učili se? Začít tvořit něco JINÉHO?

1. Nastavení mysli

To asi není žádná novinka pro mnoho lidí. Co si často ale stále neuvědomujeme je, že svým úhlem pohledu vytváříme naši realitu. Kolik negativních projekcí, soudů a závěrů do budoucnosti nestále lítá všude kolem? Jakým projekcemi a závěry vytváříme to, co NECHCEME jako naši budoucnost?

Všímejte si, kam nás sune celá společnost a média. Je velmi lehké spadnout do onoho šílenství, jako bychom už byli všichni nemocní. Tím nastavujeme i naše tělo a pak skutečně tělo onemocnění vytvoří. Přidávám odkaz na video o tom, jakým způsobem v tomto směru fungují buňky a náš imunitní systém. Video najdete zde >>>

Je potřeba dělat vědomě, co je třeba, tedy karanténa a roušky, ale zároveň si hlídat své osobní nastavení mysli. A tím je právě to, co si přejeme vytvářet, jako svou budoucnost a budoucnost celé planety, pro všechny.

Co kdybychom se zaměřili na to, jakou budoucnost si přejeme?

Pravidelně čistili naši mysl a vnášeli do své mysli to, co chceme vytvářet , meditovali nad tím, dělali energetické tahy . Můžete se připojit do fb skupiny Čarotvorba pro život, kde cca ob den dělám živá vysílání a pomocí nástrojů Access Consciopusness čistíme, to co zrovna přichází v této intenzivní, zajímavé době.

2. Jak na imunitu?

Podpora imunity je právě v dnešní době podstatná. Ptejme se těla, co by potřebovalo, co by chtělo a jak ho můžeme podpořit.

Úplně jednoduše a levně jsou vyšší dávky vitaminu C, tolik podceňovaného vit. D (obsažený i v rybím tuku), dále ještě zinek, který je skvělý právě v kombinaci s vit.C.

S tím souvisí i chození na sluníčko, které v těle tvoří přirozeně vit.D. Březen je měsícem, kdy po zimě máme vit. D nejméně za celý rok. Tak pokud máte jakoukoliv možnost jít na sluníčko, bez opalovacích prostředků, i kdyby si jen sednout na balkon nebo na terasu, dělejte to a podpoříte tak tvorbu vlastního vit. D

My jsme také zavedli každé ráno lžičku medu s rozmíchanou kurkumou, trošičkou pepře a trochou citronu. Kam můžu přidávám čerstvý česnek, cibuli, dýňová semínka (zinek) také kysané zelí (to kluci moc nechtějí).

Začali zároveň už růst kopřivy, pomalu budou i pampelišky. Podle čínské medicíny, nyní je období jater a všechny tyto byliny a prostředky vedou k podpoře a čištění těla po zimě. Také se tímto částečně zabýváme v Klubu Putování rytmem jara >>>

Spojte se se svým tělem, jestli a případně co potřebuje?

Cvičení na podporu imunity.

Ne, to rozhodně není o běhání a posilování, prostě honěním se za výkonem a svalovkou. Je to především o rozprouďování energie v těle, energetické podpoře všech orgánů, zklidnění sebe, své mysli a pěstování své energie.

Může to být Joga nebo Čchi-kung, jsu to i tělesné porcesy z Access Consciousness. Pro mě funguje kombinace všeho.

Sdílím s vámi video od úžasného fyzioterapeuta ale i praktika čínské medicíny, ke kterému sama chodím právě na Čchi kung, kde sdílí svou sestavu na podporu imunity. Video najdete TADY>>>

3.Jak na viry?

Co ještě sami můžeme využít jsou především éterické oleje, které jsou komplexní, v těle jdou přesně do míst, kde je potřeba. Ano, tak moudré jsou, jsou jako Bytosti Přírody. Neříkám tu, že jsou stoprocentně účinné v této situaci, nicméně je na každém si zvážit přínos a možnosti, které nám příroda a Země dává.

Éterické oleje mezi svými zástupci mají některá silná antivirotika. Těmi vhodnými i pro dýchací onemocnění jsou

 • Ravintsara (Cinamonum Camphora),
 • Eukalyptus (Radiata vhodnější por malé děti, Globulus),
 • Timián (Linalool vhodnější pro malé děti, Thymol),
 • Teatree,
 • Borovice, Jedle
 • Citrón nebo i Lemongrass – čistící a podporující játra a detoxikaci, snižující horečku.
 • Bergamot, mandarinka podpoří lepší náladu a pokud někdo potřebuje obrazně zabalit do deky, je tu pro něj Benzoe.

Tyto oleje můžeme jednak kombinovat do aromalampy nebo difuzéru k čištění ovzduší (v době velkých epidemií se právě pálením bylin, jehličnanů předcházelo nebo omezovalo šíření patogenů).

Můžeme použít na tělo naředěné v nosném oleji dle aromaterapeutického doporučení. Případně je možné použít i na plosky nohou v koncentrované verzi. Pokud potřebujete bližší info o aromaterapeutickém dávkování, prosím napište mi do zprávy nebo na email.

Také je možné kápnou přímo na roušku, v tomto případě volím většinou Borovici nebo Eukalyptus Globulus a zvýšíme tak vliv roušky a ochrany.

Tak to by byla ta fyzická opatření, která můžeme udělat a mohou nám dodat tolik potřebného klidu pro naši bláznivou mysl.

4. Co dál? Otázky.

Pro mě to rozhodně nestačí. Takže…

Namísto, padání do závěrů a projekcí o tom co je a co bude, jak to je strašné a bude hrozné…namísto izolací …co dalšího můžu dělat, co mi přináší radost?

Pojďme se stát prostorem, oázou klidu a pokládat otázky.

 • Co je tu možné, co nevidím?
 • Jaké možnosti tu máme?
 • Jak se to zlepší?
 • Jakým přínosem pro nás může celá tato situace být, který zatím nevidíme?
 • Co je na tom všem správně a my to nevidíme?
 • Jak se teď má příroda?

Kolik z té tíhy a paniky kterou třeba zrovna cítíme vlastně vůbec není naše? Kolik z toho vnímáme všechny ostatní lidi a jejich vlastní strachy?

Komu to všechno patří?

Můžeme se přestat bránit, schovávat nebo i bojovat? Všude, kde se bráníme vůči něčemu, ochraňujeme, všude kde bojujeme, jen přiléváme olej do ohně. Co kdybychom se na to vše dívali jen jako na zajímavou akci, která se nyní děje?

Co kdybychom všechny ty zdi a bariéry stlačili do Země a rozšířili se do prostoru? I navzdory izolaci, jsme energetické bytosti, tak pojďme se propojovat, energeticky.

Ti co se mnou byli na sezeních nebo kurzech ty zážitky znají. Zároveň je sdílím právě v živých onlinech vstupech ve fb skupině.

Tyto úplně základní nástroje Accessu Consciousness spolu s nějakým čištěním, případně i Barsy nebo tělesnými procesy dokáží zázraky.

Uznejme už konečně, že

Naším úhlem pohledu vytváříme naši realitu.

Jakou budoucnost tedy toužíme vytvářet pro sebe i celou planetu?

Máme možnost volby. VŽDY. To jediné nám přinese svobodu.

Můžete se ještě přidat do už zmíněného klubu Putování rytmem jara, který začíná 21.3 na jarní rovnodennost a kde se více propojíme s přírodou a jejím rytmem, který nic nezastaví. Cesta je tudy>>>

Zároveň brzy chystám i nějaké vysílání a webináře, kde vám s vámi budu sdílet zmíněné nástroje, když se nyní nemůžeme potkávat osobně.

Každopádně možnost online sezení platí stále, tak se neváhejte ozvat >>>

Máte nějaký dotaz, komentář, chcete mi něco sdělit? Budu ráda…

Radost i lehkost všem…

Kat.

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře