Vědomí symbolů v našich životech

Ovlivňují nás symboly, kterými se obklopujeme nebo to jsou jen ezo kecy?

Upřímně, před nějakým delším časem, bych tomu moc pozornosti nevěnovala. Prostě se mi něco líbí nebo nelíbí a podle toho si to na zeď pověsím nebo nepověsím. To samé s tělem, i když tam jsem byla opatrná.

Zdobení těla mě vždy lákalo, ale ohledně pravého tetování jsem byla plná všech předsudků o tom, co tetování znamená, že to mají ti „divní“, co budu dělat, až budu stará…atd

Kérka

Jsou tomu právě 3 roky, co jsem si ji nechala vytvořit. Byla to jen nějaká náhoda nebo rozmar z touhy být jiná a potvrdit si svou „divnost a svobodomyslnost“ nebo to byla „vědomá“ volba?

Kérka mě volala už delší dobu. Možná, že dřív tomu opravdu bylo z touhy se odlišit a rebelsky projevit mou vodnářskou svobodomyslnost.

K tomu jsem dříve neměla dostatečnou odvahu a pak vhodné podmínky, vzhledem k těhotenství a kojení. Nechtěl jsem tělo zatěžovat. Postupem let vše dozrálo, pustila jsem svou touho potvrzovat svou divnost a po skončení kojení na podzim přišla doba, kdy jsem byla v tomto směru „volná“. Také jsem chtěla uzavřít jednu životní etapu. Jakýsi přechodový rituál. Ostatně i to byl jeden z původních významů tetování.

Začala jsem tedy pátrat. O tom, jaký symbol by to měl být, jsem představu neměla žádnou. Věděla jsem, že musí mít přesah, že to musí být rozhodně vědomý akt, jak výběru symbolu, místa na těle, tak i procesu tvorby.

Jsem přesvědčená, že symboly díky svým informacím a významům, které nesou, nás energeticky ovlivňují, mohou nás podpořit a nebo oslabit.

Hledala jsem mandalu…ale nic nebylo pro můj záměr to ONO. Až se mnou silně otřásl Strom Života a v tu chvíli jsem věděla. Vnímala jsem, že ještě potřebuji doplnit propojení mužského a ženského principu, tedy Slunce a Lunu.

Od touhy k praxi

Začala jsem googlit, narazila jsem na článek jedné moudré ženy o příběhu jejích kérek a zároveň tvorbě ženského kruhu se záměrem vědomého tetování. Neváhala jsem ani sekundu a ozvala se ji. Kolem Vánoc jsme se sešly, aby mi přes tarot potvrdila to, co jsem už měla v mezičase navnímané. Co a kam moje tělo i duše chtěly…Na závěr našeho sezení mi řekla, začni kérkou a uvidíš, co se ve tvém životě začne dít…

Žena, kterou mi doporučila pro samotné tetování, úplně zapadla do celé skládačky, krásně jsme si sedly po všech stránkách. Přístup k tetování, výběr symbolu, náhledy na svět…

Tuto akci jsem si nechala jako svůj soukromý přechodový rituál k vystoupení z období rození dětí a zároveň loňský dárek k narozeninám.

Bolest nebo proces?

Po čtení různých tetovacích příběhů jsem byla připravená na to nejhorší. Považovala jsem to jako součást celého procesu a jakousi oběť. Připravovala jsem se na „porod“ mé touhy, čekala jsem že budu prodýchávat a přijímat bolest, potit se a „trpět“.

Realita byla ovšem taková, že po prvním vpichu jsem se smála a ptala, jestli to je jako ono. Celá tvorba toho krásného obrázku na mé záda byla příjemným povídáním a sdílením. Ke konci to začalo být lehce nepříjemné, asi jako když do odřené kůže škrábete špendlíkem. Ale nic, co by se nedalo vydržet a nic, co by připomínalo jiné historky.

Překvapilo mě, že prý spousta lidí chtějí kérku, ale nejsou ochotni pro to nic obětovat a už ve dveřích si žádají nějaké znecitlivění…

Nejen že jsem o té možnosti netušila, ale sama jsem byla připravená na rituál a to, že to něco obnáší, pokud to má plnit svou funkci a ne jen formu rozmaru. Rituál…

Zároveň jsem se později dočetla, že i to zda a jak snášíme bolest při samotném tetování se energeticky otiskuje do celého symbolu, tudíž má energetický význam. Já jsem přesvědčená, že právě soulad všech okolností způsobil, že to nijak zvlášť nebolelo

Zpětně vidím, jak všechny dílky skládačky do sebe krásně zapadaly, díky tomu, že to mělo být mou součástí. V souladu s mým tělem, i mou duší. Zároveň pozdější reakce byly hodně pozitivní i od lidí, co tetování zrovna nemusí. Prý asi nějaký zvláštní případ. Často se mě někdo také zeptal, jestli jsem to tam měla odvždycky…

Jaký má pro mě moje kérka význam?

Strom života jako nekonečný koloběh života a smrti. Nesmrtelnost duše. Propojení Země a Vesmíru. Propojení s přírodou. Rovnost všech lidí a bytostí, nikdo není výš nebo níž.

A z tantrického pohledu, jak o něm píše Sarita, spojení muže a ženy. Ženské je srdce i Luna, mužské ochrana a Slunce. Společně směřují ke světlu, Slunci, skrze propletené větvě, hluboké kořeny v sexualitě, která celý strom vyživuje. Aby strom mohl kvést, vše musí být v rovnováze a harmonii – mužské i ženské. Propojení mužsko-ženského aspektu.

Kéž by to i ve skutečné realitě, bylo tak jednoduché…

Často si na tento symbol vzpomenu, sáhnu, pohladím a spojuji se s jeho energií. Funguje pro mě jako podpora a směřování.

Další symboly v životě a jejich vliv

Ještě vám povím příběh jednoho obrazu. Měli jsme rodinný obraz. V době kdy byl k dispozici, jsme nic jiného neměli, takže jsem si řekla, ok starožitný obraz, proč ne. Visel nám v obýváku přes 10 let.

Moc jsem o tom nepřemýšlela, až přišla doba, kdy jsem najednou obraz začala intenzivně vnímat. Jako bych cítila, že už u nás být nemá, že ho prostě nesnesu. Ještě jsem se podívala na běžnou mapku feng-shui a bylo jasno. Ovlivňoval oblast rodiny.

Ukázkový a symbolický, příklad toho, jak fungujeme z nevědomí. Kolik dalších takových nebo i závažnějších rozhodnutí děláme z našeho nevědomí? Takových, které nejsou pro nás přínosem?

Témata jako dřina, deprese, osamocení byly na denním pořádku. A já si řekla DOST. Už toho bylo dost a potřebuji ZMĚNU. Počátek všeho je rozhodnutí, tvořit svůj život. K tomuto vědomí, mít život ve vlastních rukách mi hodně dopomohl Access >>>

Odměnila jsem se a pořídila si reprodukci krásného obrazu od Jany Ehre, který si mě zavolal hned, když jsem ho viděla. Samozřejmě netušíc, co vše obnáší Ano Životu.

Jeden by si řekl, že změna obrazu může být jen pozitivní. Myslím, že tomu tak být může, nicméně já osobně jsem přesvědčená, že pokud se někde vychýlí cesta z řádu lásky, přirozenosti a plynutí, tak návrat na tuto cestu může být celkem bolestivý. Vše co se „spáchalo“ na odbočce je třeba vyčistit, aby byl opět čistý stůl. A to nemusí být zrovna příjemné.

Symboly tohoto typu mohou všechno zesilovat a urychlovat a já toto vnímám i s naším novým obrazem...

Máme Ano Životu v nekonečné lásce na očích už skoro rok a půl a musím říct, že za tu dobu se začalo dít hodně věcí, které bych v dnešní době, moderně duchovně, nazvala velmi transformačních… :-D Jinak běžnou řečí bych řekla, že to je někdy dost masakr…

Někteří říkají, že můžeme tyto symboly skrýt a oni přestanou „vysílat“ energeticky svou „magii“. Za sebe to vnímám tak, že když už se člověk vydá na cestu, není už cesta zpět. Aspoň ne pro mě, i když někdy bych se nejradši někam schovala. Naštěstí mám už nástroje, které mi pomáhají to vše zvládat. A samozřejmě, že se vše neděje JEN díky obrazu. Vnímám, ale že svou roli zmíněné symboly hrají. Ať už v nastartování procesu a nebo podpoře.

Důležitost symbolů a jejich vliv

Mají bezpochyby vliv na:

  • životní energii, duchovní rozvoj, vnímání světa i sebe sama
  • fungují jako energetický zářič díky informacím v sobě obsažených
  • skrze informace které vyzařují ovlivňují naše podvědomí, náladu
  • záměr volby symbolu ovlivňuje jeho vyzařování
  • podle vybraného symbolu mohou podporovat, ale také oslabovat

Jaká je vaše zkušenost se symboly, ať už na těle nebo na zdech či oknech?

Pokud chcete podpořit mužsko-ženské aspekty ve výchově kluků nebo podpořit tvoření u kluků můžete tady>>> .

Ať nám všechny symboly přináší více vědomí s co největší lehkostí.

Kat.

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře