Ženské společenství v klučičím světě

Proč je důležité pro mámy kluků, aby se propojovaly a sdílely společně?

Co jim to může přinést?

Žena v klučičím světě

Když to vezmu jen od sebe a jen z pohledu ženy v klučičím světě.

Jsou chvíle, kdy si připadám v našem klučičím světě úplně bezradná. Nevím, jak naložit s klučičí živelností, s tím množstvím energie.

Je toho na mě hodně a potřebuji mít někde ten svůj ženský prostor, kde si energii doplním a opečuji.

Potřebuji mít prostor, kde si od přemíry mužské energie odpočinu. Místo, kde nemusím být tolik za tu ráznou ženu, někdy si říkám až možná muže, abych tu naši smečku nějak ukočírovala.

Potřebuji mít možnost poznat, že v tom nejsem sama a že určité věci jsou v klučičím světe zkrátka normální, ačkoliv nám, ženám, třeba tak úplně nevoní.

Z pohledu ženy samotné

Ženy mají ve svých kořenech sílu společenství a sdílení. Krásný film o tom je Červený stan, který je k nalezení i online.

To jen naše „moderní“ doba nás uvrhla do světa mužů, kde je důraz kladen na výkon a individualitu, kde emoce, sdílení a zranitelnost jsou považovány za slabiny.

Jsem v tom vychovány a společností podporovány. Být ty silné, co  dokáží a vydrží skoro všechno.

Všechno ještě umocní jednotlivé povahy, například introvertní. Což jsem i já. :-) Kamarádka jednou říkala vtip o tom, jak introverti získávají přátelé. Že čekají v koutku místnosti, až si je extrovert uloví. Myslím, že je to hodně výstižné.

Dříve, a není to tak dávno,  jsem to tak taky měla, lépe jsem vycházela s kluky a muži, než s ženami. Ženami jsem se cítila odmítaná a nepřijatá, srovnávala jsem se a cítila ženskou rivalitu…Samozřejmě to bylo hlavně o mě a mých přesvědčeních, které se zrcadlily v mé realitě.

Až jsem poznala sílu ženského společenství a sdílení, mezi ženami, které to mají podobně. Co si neberou věci osobně, dokáží dát svůj pohled z odstupu a zároveň jiný než muži. Kde mohu upustit něco ze svého nitra a dostane se mi pochopení i přijetí, namísto odsouzení a ranění, které jsem podvědomě většinou čekala.

Webinář Síla ženského sesterství

S takovými ženami, na jednom podzimní kafíčku, vznikl nápad na webinář Síla ženského sesterství. Dejte si tedy také kafíčko a podívejte se jak to mají ženy obecně s ostatními ženami a sdílením. Stačí jen kliknout a můžete se dívat. Najdete ho ZDE>>>

Možná zjistíte, že spousta žen to má dost podobně…;-) Zazněly tam totiž věci, které jen tak ještě nezazněly.

Jako všechny vztahy,  i tyto se vyvíjí s naším osobním vývojem, takže některé zanikají a není třeba na nich lpět. Naopak je fajn se otevřít pro ty nové, které s našimi novými JÁ, vznikají. Tak se toho nebojme.

Mámy kluků to potřebují jako sůl a zároveň je to skvělá příležitost, jak žít a sdílet i naladění na přírodu a rytmus celého roku. Třeba takové společné pečení martinských rohlíčků nebo vánočního cukroví je skvělé. Už jste to vyzkoušely? Letos to ještě stihnete. ;-)

Pokud tápete k čemu vám je rytmus roku se můžete, zjistíte to tady >>>

 

 

 

 

Katy
Jsem žena obklopená jen mužskou energií. Provázím ženy klučičím světem a inspiruji je, jak díky rytmu přírody nalézt svoji vnitřní rovnováhu a předávat ji dětem. Ukazuji maminkám, jak v živelném světě kluků, jejich bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu. . Více si o nás přečtete tu >> Rytmus roku a jeho prožívání můžete prostudovat tady >>>.
Komentáře