Čarovýchovné setkání pro mámy a syny
v rytmu roku

 • Máte syna a někdy se v jeho světě cítíte bezradně?
 • Chtěla byste si užít společné, smysluplné chvilky se synem a zároveň mu dopřát přirozené uvolnění jeho energie?
 • Ráda byste se naladila na rytmus roku a spoluprožívala to se svým synem nebo dětmi?
 • Chybí vám společnost žen, které to mají podobně?

Přidejte se...

Zahoďte na víkend starosti o rodinu,
udělejte si čas pro sebe a svého syna!

Pojeďte s námi na čarovýchovné setkání maminek a synů!

Pro koho jsou setkání určena?

 • Pro všechny ženy, které mají mezi svými dětmi syna a které zajímá rytmus roku a přírody.
 • Pro všechny ženy, které mají občas pocit, že si s klukovskou energií neumí poradit.
 • Pro všechny ženy, které chtějí mít nějaký svůj, společný zážitek se svým synem.
 • Pro všechny kluky, kteří rádi podnikají akční dobrodružství.
Každá máma, která má syna ví, že energie kluků je úplně jiná než dívek. A pokud je kluků více, ještě se tato energie umocní. Pojďme si povídat, sdílet a prožívat s ostatními ženami a se svými syny, ukázat jim cykličnost přírody, ke které se mohou obracet. Zároveň klukům pojďme umožnit přirozenou ventilaci jejich energie, bez tlaku na výkon a soutěží.

Pojďme přijmout jejich jangovou, živou energii, abychom našim synům umožnily vyrůst v sebeVědomé muže.
 • V prvním sedmiletí je pro kluky důležitá matka.
 • V druhém sedmiletí nastupuje i role otce/muže, do přechodu do puberty má matka/žena stále velký význam i přesto, že s blížící se pubertou, se syn před matkou více stahuje.
 • S nástupem puberty by už měla žena syna "vypustit" do mužského světa, aby mohl zdravě dospět.

Setkání jsou vhodná pro kluky do cca 10 let, dle individuálního uvážení a pokud není uvedeno jinak. Mohou se účastnit i miminka či batolata, ale není zajištěné jejich hlídání.

AKTUÁLNÍ TERMÍNY ČAROVÝCHOVNÍCH SETKÁNÍ

Jarní setkání

20.– 22.3.2020
Haškovcova Lhota, Jižní Čechy

Přihlášky tady

Co na setkání získáte?

Společné zážitky se svými syny

Čas jen pro sebe a své syny je skvělý utužovač vzájemného vztahu a lásky.

Prožitek významu rytmu roku a konkrétní oslavy

Prožijete si aktuální roční dobu, zjistíte její význam a jak ji aktivně prožít s dětmi.

Rady, tipy a zkušenosti

Získáte nejen moje zkušenosti ale i další pohledy, jak na výchovu kluků.

Zklidnění a naladění se na přírodu a svého syna

V krásném prostředí se uvolníte od běžných starostí a máte možnost se více napojit na své dítě.

Obecná náplň

Setkání jsou volná, nesou se v duchu Konceptu kontinua, kdy se děti budou účastnit přípravy slavnosti nebo mít inspirující aktivity venku (viz. níže). Vše dle domluvy. Cílené hlídání malých dětí zajištěno není.

Obecná náplň spoluBytí:

 • Setkání žen se svým synem v rytmu roku.
 • Povídání o rytmu roku a aktuální době.
 • Tématické vyrábění k danému období.
 • Oheň venku.
 • Možnost zařazení i aromaterapie, jednoduchých masáží.
 • Ženský kruh: Společní sdílení radostí a strastí výchovy kluků.

Kdo vás bude provázet?

Jmenuji se Katka Venzarová a jsem objevitelka světa kluků a rytmu přírody. Provázím maminky kluků jejich živelným světem a inspiruji ženy, jak díky rytmům přírody nalézat svou vnitřní rovnováhu a jak toto předávat svým dětem.

Jako žena obklopená jen mužskou energií ukazuji matkám synů, jak v tomto světě bitek a stříleček proplouvat, uchovávat si naši ženskou energii a zároveň přijmout klučičí energii. Jak sdílet se svými syny cykličnost přírody i života, bez tlaku konzumu a výkonu.

Jsem vystudovaná učitelka, trenérka a máma tří úžasných kluků. Po praktické zkušenosti z klasického školství, mi s nejstarším synem učarovaly další směry pedagogiky. Díky tomu, jsem objevila nový rozměr tradic a celého rytmu přírody, začala ho více zkoumat a zařazovat do běžného života. Ukazuji, jak je možné si z celého rytmu roku vytvořit takzvanou životní kotvu, ke které je možné se kdykoliv obracet.

Co řekly některé účastnice?

Chtěla jsem ti moc poděkovat, líbilo se mi to moc (seminář :-) ). V zásadě bych všem doporučovala asi ideálně jít bez kámošky, protože pak když jde jen žena a syn, je mnohem víc otevřená a zaměřená na to podstatné.
U tvých kluků jsem si plně uvědomila , že nezáleží na tom jestli dítě vždy pozdraví nebo poděkuje, že to dobro, co je v nich a to jak konají, je mnohem víc a ukáže se. Oba jsou fakt báječní a ty z nich vychováváš samostatné a zodpovědné chlapy. Respekt!
Odnesli jsme si se synkem oba krásný pocit, že jsme si to oba užili, otevřené srdce, kopu inspirativních podnětů. Spoustu věcí jsem si uvědomila při pozorováni nás matek a synů, syn zažil chlapáckou partu, jak řekl a chválil si, jak byli všichni hodní. Bylo pro nás velmi přínosné, ze jsme byli ve skupině různě starých kluků.
Ženství a energie které tam byli - paráda. U tebe se mi moc libí, jak to celé jede velmi přirozeně a plynule, bez tlaku na pilu, bez nějakého velkého křiku. Jak si zachováváš ženství, jak jsi otevřená a přijímáš. To učinilo ten víkend tak harmonickým a hlubokým. Děkuji"
Zuzka a syn účastnice semináře
Moc děkujeme za skvělý víkend. Moc jsme si to s Lukym oba užili!
Bylo super pozorovat, jak se přirozeně zapojil mezi kluky a že mohl celý víkend plynout v nové klučičí energii, zažít zajímavá dobrodružství a naučit se nové věci. Vlastně mě až překvapilo, jak “normální” to bylo 🙂 naopak to, co jsem během víkendu zažila já v kruhu žen, bylo spíš hodně výjimečné.

Takové ty vzácné, hluboké a magické okamžiky, na které si jako ženy musíme udělat čas a které nás posunují o mnoho blíž sobě samým. Bylo skvělé dát klukům volný prostor a vědomě se věnovat sobě, sdílení a ženské energii, byla jsem těch prožitků plná ještě několik týdnů.
Rozhodně jsme se oba shodli na tom, že si to moc rádi někdy zopákneme, a to jsme oba trošku nejistí z nového prostředí i cizích lidí, což jsme ani jeden neměli problém překonat, protože prostředí a hlavně lidé byli moc milí a příjemní. Moc děkujeme za parádní zážitek a všem maminkám se syny můžeme některý ze Tvých čarovýchovných víkendů rozhodně jen doporučit 🙂
Zuzana a Lukyúčastnice semináře
Už delší dobu ti chci poděkovat a napsat, co pro mě a pro nás s Míšou znamenal jarní pobyt. Hodně jsem se naučila, pořád z toho čerpám. Myslím, ze za to vděčím i access bars, proste se to tak vhodně sešlo.
Je to, jako bych postoupila o krok výše a viděla vice souvislosti. Asi nejsilnější je, ze začínám vnímat přírodu a taky si ji vážit. Pomohlo mne tvoje přirovnání k živé bytosti.
Začínám si uvědomovat energie ve svém těle a věřím, že se s nimi naučím pracovat. Dřív jsem si vždycky přála, aby vyšla ta sobota, když jsme měli někam jet. Nebo aby měli ještě rohlíky.
Dneska, když vstanu, přeju si, aby ten den byl nejlepší pro všechny a pro všechno a v souladu s přírodou. Děkuji a zase příště...
Radka a Míšaúčastnice pobytu

AKTUÁLNÍ TERMÍNY ČAROVÝCHOVNÍCH SETKÁNÍ

Jarní setkání

20-22.3.2020
Bechyně, Jižní Čechy

Více informací →